fotografia artystyczna / budowa aparatu / lampa błyskowa


Lampa błyskowa

Jak ważna jest lampa błyskowa w aparacie cyfrowym? Bardzo ważna. Lampy automatyczne wbudowane na stałe w aparat fotograficzny nie doświetlają odpowiednio przedmiotu lub obszaru fotografowanego. Aparat bez dodatkowej lampy błyskowej nie nadaje się do wykonania odpowiednio naświetlonego zdjęcia. Nie jesteśmy w stanie zrobić również zdjęcia w pomieszczeniu a już w ogóle nie może być mowy o zdjęciach wieczorem w ciemnych miejscach lub pomieszczeniach bez naturalnego światła.

Lampa błyskowa jest osadzana na górnej części korpusu aparatu. W różnych modelach aparatu, lampa w różny sposób o oświetla fotografowany obszar. Czasami zdarza się, że lampa odsadzona w nieodpowiednim miejscu może powodować padanie cienia obiektywu na zdjęcie. Fotograf, który zajmuje się fotografią profesjonalnie sprawdza zawsze miejsce, w którym mocuje się lampę błyskową.

Wśród akcesoriów do aparatów fotograficznych istnieje wiele różnych lamp błyskowych, różne rodzaje, różne zasięgi oświetlenie obszaru, wielkość lampy i oczywiście różnice w cenie, dochodzące nawet do kilku tysięcy złotych.
Polityka Prywatnosci |
Lampa błyskowa