fotografia artystyczna / aparat cyfrowy / lustrzanka cyfrowa


Lustrzanka cyfrowa

   

Lustrzankami nazywa się aparaty fotograficzne posiadające w swojej budowie ruchome lusterka Funkcja tego lusterka jest niezwykle ważna i to ona powoduje, że ten typ aparatów ma nieograniczone możliwości efektów fotograficznych. Zasada działania lustrzanek jest następująca: lusterko, które w czasie ustawiania aparatu do zdjęcia podnosi się do góry w czasie otwierania się migawki, kieruje obraz na matrycę. Tak jest w przypadku omawianego aparatu cyfrowego. W aparacie analogowym obraz rzutowany jest na film.

Ogromnym zaletą lustrzanek cyfrowych, jest możliwość umocowania do nich różnego rodzaju obiektywów. Na rynku liczba rodzajów obiektywów jest ogromna. Od obiektywów przeznaczonych dla amatorów fotografii, aż po profesjonalny sprzęt.

Różnica w fotografowaniu aparatem cyfrowym a lustrzanka cyfrową jest bardzo duża. Obecnie nie trzeba już o tym przekonywać amatorów fotografii, coraz bardziej cenione lustrzanki można znaleźć w przedziale cenowym, który jest dostępny dla większości społeczeństwa. Lata kiedy to profesjonalny sprzęt można było kupić tylko za ogromne pieniądze, całe szczęście już minęły.Polityka Prywatnosci |
Lustrzanka cyfrowa